წიგნის მოყვარულები წიგნის საერთაშორისო დღეს აღნიშნავენ. საქართველოს კულტურისა და ძეგლთა დაცვის მინისტრმა და ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრის დირექტორმა წიგნის დღე პატარა მკითხველებთან და მოზარდებთან ერთად აღნიშნეს.
მიხეილ გიორგაძე და მედეა მეტრეველი დღეს ორგანიზაცია „ბავშვი და გარემო“-ს აღსაზრდელებს ესტუმრნენ და ქართველი გამომცემლების „პალიტრა L“, „დიოგენე”, „ბაკურ სულაკაურის გამომცემლობა“, „ელფი“, „ქარჩხაძის გამომცემლობა“, „ბაკმი“, „ინტელექტი“, „არტანუჯი“, „საუნჯე“, საგამომცემლო პროგრამა „ლოგოსის“ დახმარებით საბავშვო და საყვაწვილო ლიტერატურა გადასცეს. ხმოვანი ზღაპრების, კლასიკოსი და თანამედროვე მწერლების უახლესი გამოცემების ნუსხა მათი ასაკის, ინტერესებისა და საჭიროებების გათვალისწინებით შეირჩა.
სტუმრები მოზარდებს წიგნის კითხვის ძალასა და მნიშვნელობაზე ესაუბრნენ და მათ ასაკში აუცილებლად საკითხავი ლიტერატურა შეურჩიეს.

Book lovers celebrate World Book Day. Ministry of Culture and Monument Protection of Georgia and the director of Georgian National Book Center celebrated Book Day with the young readers and adults.
Today Mikhail Gorgadze and Medea Metreveli visited children of the organization “Child and Environment” and with the help of the several Georgian publishers, Palitra L, Diogene, Bakur Sulakauri Publishing, Publishing House Elf, Karchxadze Publishing House, Bakmi, Intelekti Publishing, Artanuji, Saunje and Publishing Program Logos delivered them Children’s and young adult Literature. List of Sound Tales, Classic and Modern author’s latest editions were chosen according to their age, interests and needs.
The guests have spoken about power and importance of the reading and offered adults useful material corresponding to their age.