ქართული წიგნის ეროვნულმა ცენტრმა ავსტრიის მრავალენოვანი საბავშვო ბიბლიოთეკისთვის ქართულენოვანი საბავშვო მხატვრული ლიტერატურა საქართველოს საგარეო საქმეთა სამინისტროს გადასცა.
ცენტრმა მხარი დაუჭირა ავსტრიაში მცხოვრები სხვადასხვა ეთნიკური წარმომავლობის ბავშვებისთვის მრავალენოვანი საბავშვო ბიბლიოთეკის შექმნის ინიციატივას და ორგანიზაციების „Who I Am“ და „European Council of International Schools“ საქველმოქმედო აქციაში ქართველ გამომცემლებთან ერთად ჩაერთო.
პროექტის მიზანია ავსტრიაში მცხოვრები სხვადასხვა ეთნიკური წარმომავლობის ბავშვებისთვის მშობლიურ ენაზე წიგნის წვდომის ხელშეწყობა. შესაბამისად, უახლოეს მომავალში ქ. ვენაში მცხოვრებ ქართველ ბავშვებსა და მოზარდებს მსოფლიო საბავშვო ბიბლიოთეკაში ქართულ ენაზე მათთვის საინტერესო მხატვრული ლიტერატურის კითხვის შესაძლებლობა მიეცემათ.
ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრი მადლობა უხდის გამომცემლობებს - ზებრა გრუპს, წიგნი+ერს, პალიტრა L, პედაგოგიკასა და არტანუჯს საინტერესო საბავშვო და საყმაწვილო წიგნების გადმოცემისთვის.

The Georgian National Book Center handed Georgian Children`s books to the Ministry of Georgian Foreign Affairs for Austrian children's multilingual library.
The GNBC supported the initiative to create Multilingual Children's Library for variety of ethnic backgrounds living children in Austria and involved in the charity event with Georgian publishers organized by "Who I Am" and "European Council of International Schools".
The project aims to support availability of reading literature on native languages for children with different ethnic backgrounds living in Austria. In the nearest future, children and young adults living in Vienna will be able to read Georgian literature in the World Children's Library.
Georgian National Book Center express its gratitude for the proper cooperation to the publishing houses Zebra Group, Tsignieri, Palitra L, Pedagogika and Artanuji.