ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრის მხარდაჭერით, 28-29 ნოემბერს, თბილისის წიგნის დღეების ფარგლებში, დისკუსიები გაიმართა. დისკუსიაში სხვადასხვა ქვეყნების საგამომცემლო სექტორში მოღვაწე მაღალი რანგის და გამოცდილების მქონე პროფესიონალები მონაწილეობდნენ, მათ შორის: ტობიას ვოსი (ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობა), ოლივერ ბოლანცი (შვეიცარიის წიგნის გამავრცელებელთა და გამომცემელთა ასოციაცია), ირის შვანკი (Finnish Literature Exchange), ოლგა ჟუკი (International Arsenal Book Festival), ჰერვიგ ბიჩე (NordSüd-ის საგამომცემლო სახლი, ციურიხი), იონკო ოკოტა (Nami Island-ის საბავშვო ილუსტრაციის პრემიის პრეზიდიუმი), ბირგიტ ფრიკე (ფრანკფურტის წიგნის ბაზრობა), ოთარ ყარალაშვილი (წიგნის ხელოვნების ცენტრი) და მედეა მეტრეველი (ქართული წიგნის ეროვნული ცენტრი).
პანელ-დისკუსია ისეთი საკითხების განხილვას დაეთმო, როგორიცაა მზადება ფრანკფურტისა და სხვა საერთაშორისო წიგნის ფესტივალებისთვის, საბავშვო წიგნის ილუსტრაციის განვითარების სტრატეგიები, შემოქმედებითი პოტენციალის განვითარება, შიდა ბაზრის განვითარების სტრატეგიები, საერთაშორისო ბაზართან შესაბამისობა და ა.შ.

Two Panel-discussions were held during the Tbilisi Book Days, on November 28-29  supported by the Georgian National Book Center. Panel-discussion was hosted by the
participants from the international and the local publishing networks: Tobias Voss (Vice President International Markets, Frankfurt Book Fair), Oliver Bolanz (Board member of Swiss Booksellers and Publishers Association, publishing director of the publishing house Christoph Merian), Iris Schwanck (Director of FILI-Finnish Literature Exchange), Olga Zhuk (Curator of International Arsenal Book Festival and head of publishing department at Art Arsenal), Herwig Bitschie (Publisher, NordSüd Publishing, Zurich), Junko Yokota (Jury member of the Caldecott Award, Presidium Member of Nami Island Award), Birgit Fricke (In charge of international children’s books and illustrators at the Frankfurt Book Fair), Otar Karalashvili (Founder and Chairman of the Book Art Center Tbilisi) and Medea Metreveli (Director of Georgian National Book Center).